З окупованої території вдалося виїхати маріупольцям, які чекали цього три дні – радник мера Маріуполя

Російські окупанти пропустили колону з машинами маріупольців, які евакуювалися на підконтрольну українській владі територію. Про це 14 травня повідомив у Telegram радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

«Маріуполь. Евакуація. Хороші новини. Величезну колону автівок із маріупольцями (від 500 до 1000 автівок), що очікували пропуску понад три дні, нарешті пропустили до Запоріжжя. Нарешті чекаємо наших рідних маріупольців вдома», – написав він.

Контекст:

Маріуполь – велике портове місто на березі Азовського моря, до війни там жило приблизно 500 тис. осіб. Бої за Маріуполь тривали від 24 лютого, окупанти не змогли швидко взяти місто штурмом і скидали на нього авіабомби, вели обстріл. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв’язку й продуктів. Евакуацію мирних жителів із міста у квітні було заблоковано окупантами на кілька тижнів.

21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину Маріуполя росіяни «давно захопили».

За даними офіцера управління розвідки Іллі Самойленка станом на 8 травня, у Маріуполі російські окупанти вбили 25 тис. людей.

За інформацією місцевої влади, ще 100 тис. жителів Маріуполя чекають на евакуацію з міста. Крім того, сотні українських військових залишаються на «Азовсталі», де ведуть бої з окупантами.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.