Російські окупанти намагаються наростити військову присутність на острові Зміїний – Генштаб ЗСУ

У Чорному морі російські окупанти намагаються зміцнити свої позиції на українському острові Зміїний. Про це 14 травня поінформував у Facebook Генеральний штаб Збройних сил України.

«Ворог намагається наростити військову присутність на острові Зміїний, посилює систему протиповітряної оборони», – ідеться в повідомленні.

У Генштабі ЗСУ розповіли, що кораблі Чорноморського флоту РФ в акваторіях Чорного й Азовського морів «виконують завдання з ізоляції району ведення бойових дій, ведення розвідки та вогневої підтримки на приморському напрямку».

У розташованому поблизу Чорного моря Придністров’ї, за даними українських військових, «збройні формування переведені на повсякденний режим роботи», а підрозділи оперативної групи російських військ «продовжують перебувати в підвищеному ступені бойової готовності».

Контекст:

Острів Зміїний у Чорному морі тимчасово захоплений російськими окупантами.

Українські військові регулярно повідомляють про знищення військової техніки окупантів, зокрема зенітно-ракетного комплексу «Стріла-10» та машини зв’язку, катерів типу «Раптор» і «Серна», а також вертольота. Крім того, 12 травня біля острова зазнало ушкоджень судно тилового забезпечення «Всеволод Бобров» – одне з найновіших у Чорноморському флоті РФ.

Зміїний має стратегічне значення як для України, так і для окупантів, пояснював начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов 13 травня. «Той, хто контролює острів, може будь-якої миті заблокувати рух цивільних суден у всіх напрямках на південь України. Острів Зміїний – це територія України, і ми її будемо деокуповувати і боротися за неї стільки, скільки нам буде потрібно», – сказав він.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.