Зеленський у День пам’яті українців, які рятували євреїв, запропонував увічнити їхню пам’ять під час перейменування вулиць

Президент України Володимир Зеленський нагадав, що 14 травня в Україні святкують День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Про це він говорив у вечірньому зверненні, опублікованому Офісом президента.

За інформацією Зеленського, 2659 українцям та українкам надали звання праведників народів світу.

«Наша країна – четверта у світі за кількістю праведників. Людей, які ризикували своїм життям, життям своїх рідних, але все одно рятували тих, кому загрожувала неминуча смерть від рук нацистів. Рятували дітей, дорослих, цілі родини. Кожна з таких історій спасіння вражає. Вражає сміливістю, бо навкола було тотальне зло, а люди все одно зберігали добро у своєму серці. Вражає вірою в те, що людяність все одно переможе, попри тодішню окупацію і силу нацистів!» – сказав президент.

Він наголосив, що праведники були у всіх регіонах України і далеко не всі історії порятунку стали відомими.

«Ми маємо завжди згадувати, що наш народ має таких праведників і що навіть у найтемніших обставинах знаходяться люди, які несуть світло. Саме таке прагнення до добра ми бачимо і зараз в українцях, в українках, які допомагають рятувати людей від окупантів, від таких самих нацистів», – наголосив Зеленський.

Він подякував усім журналістам і просто небайдужим людям, які документують сучасні історії порятунку і фіксують, через що доводиться пройти Україні та як люди виявляють свої найкращі якості, рятуючи інших – знайомих і незнайомих.

«До речі, зараз у багатьох містах і громадах України тривають дискусії про перейменування вулиць і площ. Раджу звернутися до історій українських праведників і увічнити їхню пам’ять. Бо це саме про сміливість і людяність українців, які вже довели, що зло, яке приходить на нашу землю, неминуче програє», – додав Зеленський.

Назвати вулиці Києва, які планують перейменувати на честь українських праведників народів світу, пропонує також посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.

Контекст:

Ізраїль після дослідження історичних фактів відзначає званням «Праведник народів світу» людей, які рятували євреїв у роки Другої світової війни. Нагороджені отримують почесну грамоту та медаль, їхні імена викарбують у «Яд ва-Шем», меморіалі Голокосту в Єрусалимі.

У лютому 2021 року Верховна Рада України прийняла ухвалу, яку встановлює 14 травня Днем пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. За даними станом на січень 2022 року, в Україні проживало 17 праведників народів світу, вік яких перевищує 90 років, і приблизно 100 сімей, члени яких є близькими родичами праведників.

За даними посольства Ізраїлю станом на 1 січня 2021 року, звання праведника народів світу було присвоєно 2673 українцям, Ізраїль щонайменше один раз поповнював цей список. Україна посідає четверте місце за кількістю праведників у світі після Польщі, Нідерландів і Франції.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.