Російські війська досі намагаються показати хоча б якусь перемогу, на 80-й день вторгнення це виглядає особливо божевільно – Зеленський

Ситуація на сході України залишається дуже складною, але ЗСУ поступово змусять російські війська піти з України, заявив Володимир Зеленський. Про це він сказав 14 травня у вечірньому зверненні, опублікованому Офісом президента.

«Ситуація на Донбасі залишається дуже важкою. Російські війська досі намагаються показати хоча б якусь перемогу. На 80-й день повномасштабного вторгнення це виглядає особливо божевільно, але вони не припиняють всіх цих намагань», – сказав Зеленський.

Він подякував усім, хто тримає оборону «і наближає і для Донбасу, і для Приазовʼя, і для Херсона те саме, що зараз відбувається на Харківщині».

«Крок за кроком змушуємо окупантів піти з нашої землі. Змусимо піти і з українського моря», – пообіцяв президент.

Він зазначив, що провів сьогодні у Києві переговори з делегацією сенаторів США, і наголосив, що цей візит демонструє міцність двопартійної підтримки України у США.

«Обговорили різні напрямки підтримки нашої держави, зокрема оборонну та фінансову. А також і посилення санкцій проти Росії. Подякував за історичне рішення про поновлення програми ленд-лізу. Закликав офіційно визнати Росію державою-терористом», – повідомив Зеленський.

Контекст:

За час повномасштабної війни російська армія захопила частину Київської, Чернігівської, Сумської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей, просунулася до раніше частково окупованих Донецької та Луганської. На початку квітня РФ відступила з північних регіонів України, зосередивши зусилля на наступі на сході України.

Російські війська також окупували частину Харківської області, але не спромоглися захопити обласний центр. У НАТО вважають, що Харків для російських окупантів виявився «неймовірно складним викликом».

23 квітня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявив, що ЗСУ вибили окупантів із трьох населених пунктів. Пізніше у Генштабі ЗСУ повідомляли про звільнення ще низки сіл у регіоні.

5 травня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що Збройні сили України перейшли до контрнаступу на харківському й ізюмському напрямках.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.