Траса Лисичанськ – Бахмут непроїзна, але «тиха евакуація» триває – Гайдай

Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив 23 червня в Telegram, що трасою Лисичанськ – Бахмут їхати не можна, бо її прострілюють повністю, але є можливість дістатися Лисичанська іншими дорогами.

«Можливість доїхати до Лисичанська залишається. Щодня ми возимо гуманітарні вантажі й маємо можливість евакуйовувати людей за паралельним маршрутом».

Глава Луганської ОВА сказав, що Лисичанськ прострілюють, там дуже небезпечно, але «тиха евакуація» жителів триває. Раніше він інформував, що внаслідок обстрілів Лисичанська протягом останньої доби загинула одна людина, трьох поранено.

Коментуючи просування окупантів у районі Тошківки, Гайдай припустив, що українські захисники могли справді відійти від Золотого: щоб не було оточення, командування могло дати команду відходити на інші укріплені позиції.

У Генштабі ЗСУ 23 червня повідомили, що в Луганській області російські війська заволоділи населеними пунктами Лоскутівка, Рай-Олександрівка, ведуть штурмові дії з метою встановлення контролю над населеним пунктом Сиротине й намагаються оточити ЗСУ в районі Лисичанська.

Контекст:

Лисичанськ перебуває під контролем українського уряду. Бої тривають у сусідньому Сєвєродонецьку.

Активні бої в районі Сєвєродонецька тривають від початку червня. Цю ділянку фронту президент України Володимир Зеленський називав однією з найскладніших. За його словами, багато в чому саме в Сєвєродонецьку вирішується доля українського Донбасу.

12 червня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поінформував, що Росія перекинула в Сєвєродонецьк сім батальйонно-тактичних груп, але ЗСУ вдалося зупинити ворога.

15 червня голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив, що ситуація в Сєвєродонецьку стає складнішою, проте українські військові стримують ворога одразу із трьох боків.

20 червня Гайдай розповів, що окупанти розпочинають широкомасштабний наступ у регіоні.

21 червня Генштаб ЗСУ повідомив про втрачений контроль над населеними пунктами Підлісне та Мирна Долина, розташованими між Лисичанськом і Тошківкою.

Гайдай 21 червня заявив, що окупанти захопили Тошківку.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.