Блінкен обговорив ситуацію у Нагірному Карабасі з лідерами Азербайджану та Вірменії

Держдеп запропонував Азербайджану співпрацю, а Вірменію закликав до "прямого діалогу", натякаючи на те, що вона оглядається на росію.

Про це у твіттері написав очільник зовнішньої політики США Ентоні Блінкен, передає Укрінформ.

"Запевнив Президент Ільхама Алієва, що Сполучені Штати готові співпрацювати та сприяти діалогу між Азербайджаном та Вірменією, щоб допомогти досягти міцного миру на Південному Кавказі", — написав він у першому твіті.

Assured @PresidentAZ Ilham Aliyev that the United States is ready to engage with and facilitate dialogue between Azerbaijan and Armenia to help achieve lasting peace in the South Caucasus.

— Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) August 5, 2022

Перед тим керівник Держдепу мав розмову з Ніколою Пашиняном.

"Розмовляв з прем'єр-міністром Вірменії про ситуацію в Нагірному Карабасі та навколо нього. Я закликав до продовження стриманості та прямого діалогу з Азербайджаном для вирішення цих питань".

Spoke with Armenian Prime Minister @NikolPashinyan today on the situation in and around Nagorno-Karabakh. I urged continued restraint and direct dialogue with Azerbaijan to resolve these issues.

— Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) August 5, 2022

Як відомо, у 2020 році у Нагірному Карабасі між азербайджанцями та вірменами упродовж шести тижнів тривала війна, в результаті якої загинули понад 6,5 тис. людей. Вона завершилася підписанням угоди, за якою Вірменія віддала Азербайджану частину територій Нагірного Карабаху. Натомість росія направила в регіон 2 тис. своїх “миротворців”.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.