Єрмак: Те, що відбувається на Запорізькій АЕС, – це ядерний тероризм від Росії

Обстрілюючи Запорізьку АЕС, російські окупанти займаються тероризмом. Про це 6 серпня у Telegram заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.

«Те, що відбувається на Запорізькій АЕС, – це ядерний тероризм від Росії», – наголосив глава ОП.

Він зазначив, що після цього вся ядерна галузь Росії має опинитися під санкціями, а сама Росія – у списку країн – спонсорів тероризму.

5 серпня Росія обстріляла з артилерії територію у районі промислового майданчика ЗАЕС. Унаслідок трьох влучань пошкоджено високовольтну лінію видавання електричної потужності електростанції, повідомили в «Енергоатомі». На АЕС від’єднали один енергоблок.

МЗС України рішуче засудило провокації окупаційних військ РФ на території тимчасово захопленої ними Запорізької АЕС і закликало міжнародну спільноту терміново змусити Росію звільнити станцію і передати під контроль України.

Контекст:

Запорізька АЕС працює під контролем російських військових із 4 березня, вони призначили військового начальника, з яким професійний персонал атомної станції з управління енергоблоками має погоджувати всі свої дії.

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявляв 8 березня, що персонал АЕС катують. «Співробітники Запорізької атомної станції утримуються в заручниках… Працівники станції фізично та психологічно виснажені», – повідомив він.

Узбережжя Каховського водосховища, поряд з яким розташована АЕС, окупанти замінували, попередив «Енергоатом» 10 березня. 11 березня «Енергоатом» повідомив, що російські військові використовують АЕС як військову базу. Персоналу ЗАЕС окупанти заявили, що тепер станція «належить «Росатому».

У липні в «Енергоатомі» зазначили, що окупанти і далі завозять на територію ЗАЕС військову техніку, зокрема ракетні комплекси, з яких обстрілюють міста на іншому березі Дніпра. А 21 липня «Енергоатом» повідомив, що окупанти розмістили техніку, зброю та боєприпаси у машинному залі енергоблоку ЗАЕС.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.