СБУ ліквідувала агентурну мережу РФ, яка розвідувала позиції ЗСУ у Донецькій області

Служба безпеки України під час контррозвідувальних заходів запобігла діяльності російської агентурної мережі, яка збирала розвіддані про дислокацію та переміщення підрозділів ЗСУ у Слов’янську, Краматорську та Покровському районі Донецької області. Про це 6 серпня у Facebook повідомила пресслужба СБУ.

«Зловмисники «доповідали» агресорам щодо наслідків ворожих ракетно-бомбових ударів, артилерійських обстрілів регіону і масштабу руйнувань житлових будинків та об’єктів цивільної інфраструктури. Встановлено, що одним зі «зв’язкових» російських агентів був представник окупаційної адміністрації РФ. Ним виявися «посадовець» так званого верховного суду «ДНР», причетний до переслідування та незаконних ув’язнень українців на тимчасово окупованій території Донеччини», – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, до складу ворожої агентурної мережі входило шестеро місцевих жителів, завербованих спецслужбами Росії після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Для збору розвідінформації підозрювані самостійно проводили візуальне спостереження за місцем розташування та переміщенням українських військ. Одержані дані вони передавали загарбникам через спеціально створені інтернет-платформи у вигляді координат на електронних картах із фотографіями та відеоматеріалами, які їх підтверджують.

Окрім цього, під час проведення слідчо-оперативних дій у Покровському районі затримали прокремлівського агітатора. Він поширював у соцмережах пропагандистські публікації, у яких виправдовував збройну агресію Росії проти України.

Усім затриманим оголосили про підозри у скоєнні злочинів проти державної безпеки України.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.