Подоляк про обстріл ЗАЕС окупантами: цей суботній ранок у багатьох містах Європи став можливим тому, що вона дивом не злетіла в повітря

Російські окупанти, захопивши Запорізьку АЕС (ЗАЕС), влаштовують там «небезпечні провокації».

Про це 6 серпня у Twitter заявив радник голови Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

«Цей суботній ранок в багатьох містах Європи став можливим тому, що вчора Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря. Росія захопила станцію і влаштовує небезпечні провокації», – написав радник глави ОПУ

За словами Подоляка, МАГАТЕ/ООН «мають жорстко вимагати від Росії вийти з АЕС і передати її під контроль спеціальної комісії».

Глава ОПУ Андрій Єрмак назвав «ядерним тероризмом від Росії» те, що відбувається на Запорізькій АЕС.

На думку Єрмака, після обстрілів окупантами атомної електростанції вся ядерна галузь РФ має опинитися під санкціями, а сама Росія – у списку країн – спонсорів тероризму.

5 серпня окупанти двічі на день обстріляли Запорізьку АЕС – спочатку з артилерії, а ввечері з РСЗВ, повідомляли в компанії «Енергоатом». Після ударів на Запорізькій АЕС відключили від енергосистеми та перевели до резерву 4-й енергоблок.

Станом на 8:00 6 серпня ЗАЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, заявили в «Енергоатомі».

(оновлюється)

Контекст:

Запорізька АЕС працює під контролем російських військових із 4 березня, вони призначили військового начальника, з яким професійний персонал атомної станції з управління енергоблоками має узгоджувати всі свої дії.

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявляв 8 березня, що персонал АЕС піддають тортурам. «Співробітники Запорізької атомної станції утримуються в заручниках… Працівники станції фізично та психологічно виснажені», – повідомив він.

Узбережжя Каховського водосховища, поруч з яким розташована АЕС, окупанти замінували, попередив «Енергоатом» 10 березня. 11 березня «Енергоатом» повідомив, що російські військові використовують АЕС як військову базу. Персоналу ЗАЕС окупанти заявили, що тепер станція «належить «Росатому».

У липні в «Енергоатомі» зазначили, що окупанти продовжують завозити на територію ЗАЕС військову техніку, зокрема ракетні комплекси, з яких обстрілюють міста на іншому березі Дніпра. А 21 липня «Енергоатом» повідомив, що окупанти розмістили техніку, зброю та боєприпаси у машинному залі енергоблоку ЗАЕС.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.