Єфросініна на зустрічі мільйонерів ЄС: Війна в Україні сьогодні тримає вашу свободу та вашу безпеку

В інтерв’ю головному редактору інтернет-видання «ГОРДОН» Алесі Бацман телеведуча Маша Єфросініна розповіла, про що говорила на зустрічі з найбагатшими людьми Європи, яка відбувалася у Німеччині.

«Я виїхала з України вже у квітні. [Тоді] нічого не доводилося говорити – люди з усіх боків пропонували допомогу. Це було щось неймовірне. Це увійде назавжди до якоїсь історичної шафки моєї пам’яті з приводу того, наскільки люди хотіли допомагати. Це факт, це не можна заперечувати і не можна в жодному разі замовчувати. Потім був період дисциплінованої допомоги, організованої. І я дуже добре пам’ятаю період, коли я вийшла на сцену великого заходу, де були одні з найуспішніших бізнесменів Європи. 100 людей найбагатших у Європі. Це у Німеччині було. Вони іноді збираються, у них свої якісь воркшопи. Вони обговорюють майбутнє», – поділилася Єфросініна.

Вона зазначила, що її запросили на захід, тому що тоді у Європі на будь-якому заході мали обговорювати українську повістку.

«Ми зібралися обговорити нанотехнології, проблеми клімату, але про Україну поговорити теж треба, бо це ж війна». І мене туди занесла доля. І я пам’ятаю, що мене представляють, і всі ось так сидять (як люди не відриваючись дивляться у смартфон.– «ГОРДОН» ). Я добре пам’ятаю це почуття. Я сиджу і думаю: «Так, стоп… А що ж їм казати?» А мене ще дуже попросили: «Давайте без зайвої драми, давайте без зайвих якихось прикладів. Ми всі бачимо Бучу, ми всі бачимо всі ці історії, картинки. Давайте якось так». І я говорю їм англійською: «Панове, я послухала кілька ваших лекцій і ваших воркшопів, як ви міркуєте… Це все так класно… Я так пишаюся, що живу у світі освічених, цивілізованих і прогресивних людей. Однак моє життя показує, що це все у вас можуть забрати, упродовж однієї хвилини. Коли у вашому місті розірветься бомба», – розповіла співрозмовниця.

Вона нагадала європейцям, що саме Україна зараз стоїть на варті безпеки людей у ЄС.

«Раптом ви думали, що я – це країна третього світу, раптом ви зараз сидите, дивитеся у телефони та гуглите, що таке Україна. Відірвіться. Ось вона – я. Успішна людина, з чудовим життям, з купою планів, з мільйоном інтересів – повірте мені: не гірше за ваших. Так, не чорнозем, але мені теж було чим зайнятися в цьому житті». І вони так відриваються від телефонів і потім ніби всі дуже уважно [слухають]. Я намагаюся весь час пояснювати людям, що нас не треба віктимізувати, нас не треба шкодувати, нам не потрібні ось ці: «Як шкода, як шкода… О, так, війна…» Ні, чуваки, ми зараз війна – це означає, що у вас немає війни. Ось що треба розуміти. Наша війна сьогодні тримається і тримає вашу свободу та вашу безпеку. Ось це дуже важливо розуміти», – відзначила Єфросініна.

Бацман уточнила, якою була реакція тих, хто слухав таку промову, чи захолонув хтось із учасників допомогти Україні.

«Я привезла їм кілька проєктів. Вони, звісно, про мільйонні інвестиції. Вони їх взяли на розгляд. Це все, що я знаю. Я привезла великий проєкт будівництва клініки з протезування в Україні. Я привезла ще проєкт великих реабілітаційних центрів. Ось. Усе пішло на розгляд. Тут, у Європі, все дуже довго розглядають», – повідомила телеведуча.

ВІДЕО Відео: Алеся Бацман/YouTube

Війна Росії проти України Головне (оновлюється)

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення Єфросиніна разом із семирічним сином Олександром і 18-річною донькою Наною переїхала до західної частини України, де стала волонтеркою та допомагала переселенцям у Львові. У квітні Єфросиніна покинула Україну.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.