Байден підписав закон про зниження інфляції, який вважають великою перемогою демократів

Президент Джо Байден підписав у вівторок законопроєкт «Про охорону здоров'я, податки і клімат» на суму 750 млрд доларів, який називають законом про зниження інфляції.

Як передає кореспондент Укрінформу, під час церемонії підписання документа, яке відбулося в перший день після його відпустки, Байден зазначив, що цей документ є «одним з найвагоміших законів у нашій історії».

«З ухваленням цього закону американський народ виграв, а «особливі інтереси» програли, — заявив він. — Якийсь час люди сумнівалися, чи вийде щось із цього, але ми вступили в сезон істотних змін».

За його словами, нині часто плутають грішне з праведним.

«Занадто часто плутаємо невдачі з поразкою. Занадто часто віддаємо найбільші мікрофони критикам і цинікам, які з задоволенням оголошують про провали, тоді як ті, хто прагне прогресу, виконують важку управлінську роботу», — заявив він.

Президент жорстко розкритикував республіканців у Конгресі за те, що голосували проти законопроєкту.

«Усі до одного республіканці в Конгресі проголосували проти зниження цін на рецептурні ліки, проти зниження витрат на охорону здоров'я, проти справедливої податкової системи. Кожен республіканець – кожнісінький – проголосував проти вирішення кліматичної кризи, проти зниження наших енерговитрат, проти створення добре оплачуваних робочих місць. Мої співвітчизники, ось вибір, перед яким ми постали: або захищати можновладців, або виявити мужність і будувати майбутнє, у якому кожен матиме рівні шанси», — продовжив він.

Законопроєкт був ухвалений у Сенаті в серпні після багатогодинного голосування за поправки, Палата представників прийняла документ наприкінці минулого тижня.

Закон передбачає великі інвестиції, пов’язані зі зміною клімату, і значні новації в політиці щодо системи охорони здоров'я, зокрема надає програмі Medicare право змінювати ціни на деякі рецептурні ліки і продовжує на три роки субсидії на охорону здоров'я. Також буде скорочено бюджетний дефіцит коштом нових податків, включаючи 15% на великі корпорації та 1% на викуп акцій. Крім того, будуть розширені можливості податкової служби.

Ці заходи дадуть змогу наростити бюджетні доходи більш як на 700 млрд доларів протягом 10 років і витратити понад 430 млрд на скорочення викидів вуглекислого газу та розширення субсидій на медичне страхування. Решту нових доходів буде використано для скорочення дефіциту бюджету.

Білий дім повідомляє, що Байден невдовзі проведе засідання уряду, присвячене реалізації закону, здійснить поїздку по країні, щоб підкреслити вплив документа на американців, і візьме участь у святкуванні Дня праці в Білому домі, присвяченому ухваленню закону.

Як зазначають ЗМІ, що Байден підноситиме ухвалення закону як велику перемогу напередодні проміжних виборів, що відбудуться в листопаді цього року.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.