Президент Кіпру назвав причини слабкості ООН

Міжнародне право не знаходиться на першому місці в списку інтересів ООН.

Про це заявив президент Кіпру Нікос Анастасіадіс з трибуни 77-ї сесії Генасамблеї ООН, передає кореспондент Укрінформу.

«Міжнародне право не знаходиться на першому місці серед інтересів ООН. На першому місці знаходяться фінансові та інші інтереси країн-членів. Крім того, альянси та союзи, які були створені на основі загальних інтересів, призводять до того, що багато хто закриває очі на поведінку тих держав, які порушують міжнародне право, якщо порушник знаходиться у сфері їх інтересів», — пояснив він.

Третьою причиною слабкості ООН Анастасіадіс назвав появу тенденції до встановлення гегемонії з боку деяких держав з метою створення імперій за рахунок менших держав.

«Попри оголошений генсеком намір провести реформу ООН, брак уваги та відсутність бажання певних держав не дали зробити таке перетворення. Наступна причина полягає в тому, що ООН, на жаль, займає рівновіддалені позиції, навіть якщо відбувається порушення або невиконання рішень», — наголосив він.

Анастасіадіс додав, що це призводить до того, що держава-порушник не тільки ігнорує міжнародне право, але й все це створює нові прецеденти, які знаходяться поза рамками закону.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вважає, що статут Організації Об’єднаних Націй та ідеали, які вона представляє, перебувають нині під загрозою.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.