«Катували заради забави і змусили записати прощальне відео доньці». Британець Гардінг розповів про російський полон

Британець Джон Гардінг, який повернувся з російського полону, в інтерв’ю виданню Daily Mail розповів, як росіяни його катували.

Британський парамедик повідомив, що сильно схуд у полоні, оскільки їх тримали у тюремній камері по 23 години на добу. Також, за його словами, росіяни «дуже винахідливі», коли йдеться про тортури.

Наприклад, вони переобладнали старий телефон так, що військовополонений набирав номер, а коли циферблат повертався на місце, то бив електричним струмом.

«Були побиття, удари струмом і ще раз побиття. Один хлопець дістав ножове поранення в ногу, після чого його зашили. Думаю, нас катували заради забави», – каже Гардінг.

Його здоров’я сильно похитнулося, ноги ослабли. Він також дістав неврологічні ушкодження хребта і рук. Видання пише, що він також зазнав психологічних тортур. Наприклад, охоронці запевняли Гардінга, що йому загрожує розстріл, і змусили записати прощальне відео для дочки.

Контекст:

21 вересня Україна й Росія провели масштабний обмін полоненими. Із полону звільнили 215 захисників, із них 108 – азовці. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими опублікував повний список українців, яких вдалося повернути з російського полону внаслідок цього обміну.

Серед звільнених було 10 іноземців, деяких із них бойовики засудили до страти.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.