Зеленський: Україна у Генасамблеї ООН запропонувала формулу миру. І світ почув

Останній тиждень був результативним для України, а участь у Генеральній Асамблеї ООН стала, ймовірно, найпозитивнішою і найзмістовнішою за всі роки незалежності. Про це президент України Володимир Зеленський заявив у своєму зверненні, яке опублікували увечері 23 вересня.

«Україна показала, що не лише правда за нами, а й сила за нами, ініціатива за нами, впевненість – саме у нас впевненість у перемозі. Світ завжди тонко відчуває такі речі. Хто насправді міцний, а хтось прикидається. Хто справді відчуває свою силу, а хто намагається щосили приховати слабкість і невпевненість. Україна запропонувала у Генасамблеї формулу миру, свій шлях до стабілізації міжнародних відносин. І це було точно почуте світом. Реакція на мій виступ у Генасамблеї – цілком позитивна», – заявив він.

Зеленський сказав, що країни – члени ООН хотіли почути конкретику у тому, як завершити війну.

«Україна представила своє бачення. Чітке, логічне, справедливе і реалістичне. П’ять пунктів. Перший: покарання агресора. Другий: захист життя, тобто вся необхідна допомога нашій державі в обороні. Третій пункт: відновлення і територіальна цілісність. Четвертий пункт: гарантії безпеки П’ятий: рішучість досягати всього цього разом із нами – рішучість світової більшості. А що представила Росія? Знову безглузді виправдання, скарги і постійну брехливу пропаганду, від якої світ давно втомився, але російські представники досі її повторюють. Очевидний контраст із нами», – додав він.

Президент зазначив, що Україна досягла «неабиякого результату» завдяки бажанню допомагати іншим країнам.

«Російська пропаганда втрачає вплив навіть там у світі, де ми ще тільки маємо забезпечити міцні інформаційні позиції, зокрема, в країнах глобального Півдня. Це Латинська Америка, Африка, Південна Азія», – пояснив він.

Контекст:

У Нью-Йорку 20 вересня розпочала свою роботу 77-а сесія Генеральної Асамблеї ООН. У ній беруть участь приблизно 150 глав держав і урядів. За інформацією на сайті ООН, заходи на високому рівні в Генасамблеї заплановано у період із 13-го до 26 вересня. Як сказав Зеленський, участь України у заходах ГА ООН завершилася 23 вересня.

У межах Генасамблеї виступили президент Франції Еммануель Макрон, президент Туреччини Реджеп Ердоган, президент Польщі Анджей Дуда та інші високопоставлені політики.

Зеленський виступив на засіданні ДА 22 вересня. Він представив українську формулу миру.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.