Зеленський: Російська армія – перша у світі, яка готова кинути, як м’ясо, своїх воїнів. Із РФ може спрацювати лише факт сили

Росію може змусити припинити війну проти України лише сила. Таку думку в інтерв’ю французькій медіагрупі Ouest-France, яке вийшло 23 вересня, висловив президент України Володимир Зеленський.

«Що може спрацювати? Із Росією працюють не домовленості, а факт сили», – сказав він.

На думку Зеленського, таким фактом сили є об’єднаний довкола України світ.

«Світ, об’єднаний навколо України, – це факт сили. Це [означає] змусити їх завершити війну. Не вбити, не мучити, не ґвалтувати – це те, що вони робили з нашими людьми. Ні. Факт сили: увесь світ ізолює Росію. Бізнес – завдяки санкційній політиці, туризм – завдяки закриттю кордонів і блокуванню віз. Не продають їм зброю, не продають технології, роблять їх не другою у світі (що всі вже побачили), а однією з армій. А вони – перша армія у світі, яка готова віддати і кинути, як м’ясо, своїх воїнів», – заявив Зеленський.

Він вважає, що в цьому плані російська армія посідає перше місце у світі.

«Я думаю, що вони тут на першому місці. Думаю, що таких армій у світі немає. Коли тобі все одно, що з твоїми людьми. Тому тільки сила. І коли Україна буде сильною завдяки всім цим напрямкам, про які я сказав: і фінансовому, і енергетичному, і санкційному, і щодо зброї. Тоді це буде найпотужнішою конвенцією. Тоді це буде найпотужніший документ, який буде на столі. Тоді про це вже можна говорити з ними і в них буде інша позиція», – додав Зеленський.

Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні відбулося чотири очні раунди, також делегації зустрічалися у відеоформаті.

Переговорний процес припинили, бо з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня.

У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції і прийняття умов РФ. Президент Росії Володимир Путін заявив 7 липня, що РФ «серйозно поки нічого не починала» у війні проти України, але водночас не відмовляється від мирних переговорів.

В інтерв’ю CNN, яке вийшло 11 вересня, президент України Володимир Зеленський заявив, що зараз не бачить можливостей для переговорів із Путіним.

Цього самого дня міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що умови, за яких Україна погодиться розпочати переговори з Росією, змінилися – Київ тепер не розглядає можливості переговорів, якщо війська РФ відведуть лише на позиції до 24 лютого, коли розпочалося повномасштабне вторгнення. Ідеться про міжнародно визнані кордони України станом на 1991 рік.

Джерело

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.