Просто зараз! Для наших захисників – потрібно зробити це, президенту повідомили! В максимально короткі терміни

В Офісі Президента України відбулося засідання Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України щодо активізації роботи в регіонах.

Про це повідомляє пресслужбу Офісу Президента.

Голова Консультативної ради Альона Вербицька відзначила активну роботу членів цього органу.

“На початку квітня представники Консультативної ради здійснили моніторинговий візит до Бердянської виправної колонії (№ 77), щоб з’ясувати умови перебування там людей, які брали участь у захисті України, вивчити матеріали їхніх особових справ, з’ясувати можливість та необхідність пом’якшення чи зменшення призначеного їм покарання. Під час цього візиту були виявлені порушення прав засуджених захисників України, про що було повідомлено правоохоронні органи”, – нагадала вона.

Крім того, за словами Альони Вербицької, в середині квітня відбулася нарада, на якій було узгоджено подальші кроки щодо розв’язання питання іноземних захисників України, які набули право та мають бажання отримати громадянство України.

16 квітня у місті Краматорську з ініціативи голови Консультативної ради відбулась нарада під головуванням заступника Генерального прокурора Максима Якубовського щодо розслідування кримінальних правопорушень за фактами небойових втрат військовослужбовців у зоні проведення Операції об’єднаних сил.

Крім того, 28 квітня в Офісі Президента відбулася зустріч з координаторами проєкту “Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему” (NUPASS), що спрямований на впровадження моделі професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей у державну систему України.

Під час засідання було одноголосно підтримано пропозицію Альони Вербицької звернутися до Президента України щодо створення Консультаційних центрів для захисників України в обласних та районних державних адміністраціях.

“Консультаційні центри необхідно відкрити в максимально короткі терміни для створення дієвого механізму вирішення проблемних питань наших захисників”, – зазначила вона.

«Розслідування справ щодо загибелі військовослужбовців, які в різні роки полягли за підозрілих обставин, перебуває на особливому контролі в Президента України Володимира Зеленського, і свідченням цього є його неодноразові особисті зустрічі з родинами загиблих захисників», – наголосила Альона Вербицька.

У Міністерстві ветеранів члени Консультативної ради обговорили активізацію початку роботи Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, було напрацьовано дорожню карту для якнайшвидшого розв’язання цього питання.

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.